fbpx

הוצאת רישיון נשק לתושבי יהודה והשומרון (הגדה המערבית)

בימים אלו, הופכת הוצאת רישיון נשק לנושא שמרכז את תשומת הלב של התושבים בישובים ביהודה והשומרון (הגדה המערבית). הרגשה ידועה של צורך בהגנה עצמית מחברת את התושבים לתהליך של הוצאת רישיון נשק. זכאותם הטבעית והחוקית לשאת נשק מעניקה כלים לשימור הביטחון והחיים הפרטיים. בפוסט הקרוב תוכלו לקבל מידע רב אודות תהליך הוצאת רישיון הנשק לאלו העומדים בתבחין ״מגורים בישוב זכאי״, המשיכו לקרוא בכדי לגלות כיצד התהליך עובד והאם התהליך אפשרי גם עבורכם >>
הוצאת רישיון נשק לתושבי יהודה והשומרון (הגדה המערבית)

מדוע לתושבי הגדה המערבית כדאי להתחיל בתהליך רישיון נשק?

התהליך של הוצאת רישיון נשק ביישובים ביהודה והשומרון הוא לא רק תהליך בירוקרטי, אלא גם אישי וחשוב מבחינת יחסים לסביבה ולמשפחה. הזכות לרכוש נשק מסמלת רצון לשמור על ביטחון עצמי ולהבטיח רמת הגנה אישית במקרי צורך.
לאור האירועים האחרונים ביהודה ושומרון יש עלייה חדה במספר מבקשי הרישיון באיזורים אלו.
לתושבי יהודה והשומרון יש תבחין מיוחד (״מגורים ביישוב זכאי״) שמקנה להם את הזכות להוציא אישור לשאת נשק במידה והיישוב שבו הם גרים מופיע ברשימת היישובים הזכאיים.

על מנת להתחיל בתהליך יש להנפיק את המסמכים הדרושים ולעבור שלב שלב בתהליך הבירוקרטי,
המשיכו וגלו מה קורה בכל שלב ושלב בתהליך הרישיון ..

השלבים להוצאת רישיון נשק

התהליך המורכב של הוצאת רישיון נשק כולל מספר שלבים, המשקיעים בהם זמן ומאמץ, אך מסתיימים בהפקת הרישיון.
השלבים כוללים:

 1. וידוא עמידה בתנאי הסף והתבחינים.
 2. מילוי טופס בקשת רישיון.
 3. חתימה על הצהרת בריאות.
 4. המצאת מסמכים נדרשים (טופס 830 + אישור תושבות + צילום תז/דרכון עם הכתובת הנכונה).
 5. הגשת המסמכים והמתנה לריאיון.
 6. קורס בטיחות במטווח.

עמידה בתנאים החוקיים והמנהליים לרישיון נשק

בשלב הראשון, יש לוודא שהתושב המעוניין ברישיון נשק עומד בתנאים החוקיים. יש להציג מסמכים המוכיחים את זכאותו ועמידתו בתנאי הסף והתבחינים.
על מבקש הבקשה להמציא מסמכים להוכחת תושבות באזור (תעודת תושב), אישור שירות צבאי (830), הצהרת בריאות מרופא משפחה, צילום תעודת זהות או דרכון וטופס הגשה ממולא באופן מלא.

מבקש הבקשה חייב להיות לאחר שירות צבאי/לאומי או מעל גיל 27, ללא עבר פלילי ובריא מבחינה נפשית ותפקודית. בנוסף, יש לציין את המטרה בה אוחז ברישיון נשק – האם להגנה אישית, ספורט, ציד, מזכרת, רובה אוויר או כל מטרה אחרת.

כחלק מהתהליך יש לעבור ראיון במשרד הפנים הקרוב לאיזור המגורים של מבקש הבקשה בכדי לבדוק שזה באמת מבקש הבקשה, ולא ייעשה שימוש לרעה ברישיון.
לאחר מכן יש להשתתף בקורס הכשרה והעשרה בנושא נשק ובטיחות הכולל ירי של 50-100 כדורים במטווח מורשה ולאחר כל אלו ניתן לקבל אישור מותנה לרכישת נשק באחד מבתי המסחר המורשים בישראל.

אישור רשויות הביטחון והמדינה

במהלך השלב השני, יש לקבל אישור מרשויות הביטחון והמדינה. במשרד כלי הירייה קיימת וועדה שבוחנת את הבקשות בשיתוף פעולה עם המשטרה, הם דנים בסיבה לרכישת הנשק והיא נבדקת ומאושרת על ידם. הרשויות עשויות לבדוק את הרקע הפלילי של המבקש ולבצע בדיקות אמצעים לצורך אישור הרישיון.

המתן לאישור סופי

לאחר השלבים הנדרשים, יש להמתין לקבלת האישור הסופי מאגף כלי הירייה, אשר מאשר את הרישיון לשאת ולרכוש נשק.
בדר׳׳כ, לאחר שסיימתם את הריאיון תזומנו למטווח ולאחר שתסיימו את
הדרכת הבטיחות וההכשרה במטווח, תקבלו מיד לאחר מכן כבר במטווח אישור מותנה.
אישור מותנה מאפשר לכם לרכוש בבית מסחר כלי ירייה פרטי / אקדח עוד לפני שתקבלו את
כרטיס הפלסטיק שיגיע בדואר/עם שליח עד הבית.

תהליך הוצאת הרישיון עבור תושבי יהודה והשומרון ביישובים זכאיים

ההוצאה לרישיון נשק על סמך תבחין ״מגורים ביישוב זכאי״ אפשרית אך ורק עבור התושבים ביישובים ספציפיים המוגדרים בחוק, רשימת היישובים חסויים אך ניתן לבדוק את זכאותכם טלפונית לאחר הרשמה אצלנו באתר או באתר משרד הפנים.

התהליך פופלרי ואפשרי בדרך כלל לאלו שמתגוררים באזורים:

 • אריאל
 • מודיעין עילית
 • ביתר
 • מעלה אדומים
 • כוכב יעקב
 • בית אל
 • קדומים
 • אפרת
 • עין גדי
 • לכיש
 • שערי תקווה
 • גבע בנימין
 • טלמון
 • שילה
 • כפר אדומים
 • תקוע
 • ועוד הרבה….

יישובים זכאים לרישיון נשק שבדר׳׳כ נתקלים בצורך להגן על עצמם ולשמור על ביטחונם בפני סיכונים אפשריים.
עבור אזרחים הגרים ביישובים הזכאיים להוצאת רישיון נשק תהליך זה הופך לכלי המאפשר להם להגן על ביטחונם, ביטחון החברה והציבור.


שאלות נפוצות

אחסון נשק בבית דורש התייחסות אחראית ובטוחה. בישראל חובה להשתמש בכספת אחסון המקובעת לקיר/רצפה בכדי להימנע מגישה לילדים או לאנשים לא מוסמכים.
יש להישמע להנחיות אחסון ובטיחות בנשק.

איך לשמור על בטיחות בנשק?
השתמשו בכספת מתאימה ומקובעת לרצפה/לקיר, אחסנו במקום מוסתר, מנעו גישה לילדים, שמרו על ניקיון, השתמשו בנשק בהתאם להכוונות היצרן. יש לעבור רענון תקופתי במטווח בשנה השנייה לתוקף רישיונם, חשוב להישמע להוראות החוק ולשמור בקפידה על בטיחות בנשק.

רכישת נשק דורשת רישיון רשות אזרחות והיא נעשית בחנויות מוסמכות לנשק (בתי מסחר). מומלץ לפנות למומחים או למוסדות מוכרים שיכולים לספק הנחיות ומדריכים לגברים ונשים המחפשים לרכוש נשק.
ברוב המטווחים יש בצמוד אליהם גם בתי מסחר המאושרים ומוסמכים על ידי הרשות הישראלית למכירה וקניית נשק בישראל. ההמלצה שלנו היא לקנות ולמכור אך ורק בליווי בית מסחר מורשה גם אם מצאתם אדם פרטי שמעוניין למכור /לקנות, ליווי מבית מסחר עשוי להציל אתכם ממצב לא נעים של החלפת כלי גנוב, פגום ועוד…

מסקנה

הוצאת רישיון נשק היא תהליך מסודר ומורכב, המבטא את הצורך בהגנה עצמית ובשמירה על החיים הפרטיים. התהליך מספק דרך לתושבי יהודה והשומרון להרגיש בטוחים ומוגנים. בזמן שהזכות לרכוש נשק היא הכרחית לשימור של הזכות היקרה לחיים פרטיים וביטחוניים.
חברת איזי לייסנס יכולה לסייע לכם בתהליך הוצאת רישיון נשק, תוכלו להסתמך על ההיכרות המעמיקה עם התהליך הבירוקרטי, המסמכים והדרך הנכונה למילוי טפסים.
בעזרת סיוע של איזי לייסנס וקשריה בתחום תוכלו לוודא שכל המסמכים והפרטים מוזנים בצורה נכונה ובהתאם להוראות החוק, כך שהתהליך עשוי לעבור בצורה חלקה ומהירה מהרגיל.

אולי יש משהו שתרצה לקרוא שוב?
איזי לייסנס - הוצאת רישיון נשק
איזי לייסנס - הוצאת רישיון נשק

כולנו מודעים לאירועים השכיחים במדינה שלנו כמו: פריצות, אלימות בכבישים, פיגועים ואירועי פח׳׳ע. כל אלו גרמו לכך שאזרחים רבים דורשים את הזכות הבסיסית לשמור על הביטחון האישי לעצמם ולסובבים באמצעות נשיאת נשק פרטי או אקדח.

חברת איזי לייסנס בעלת מוניטין וניסיון רב בתחום הנשק בישראל שמה לה למטרה לעזור לאזרחים במדינת ישראל להשיג רישיון נשק.

שתפו את הפוסט לחברים:

מעוניינים בבדיקת זכאות לנשק? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:​

מאמרים אחרונים:

מעוניינים ברישיון נשק? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:​