fbpx

הכשרת רענון תקופתית לבעלי רישיון לכלי ירייה פרטי: המדריך המלא

אחד האלמנטים החשובים ביותר לשמירה על בטיחות ושפיטות בשימוש בכלי ירייה הוא הכשרת הרענון התקופתית. בעלי רישיון לכלי ירייה פרטי יכולים למצוא בפוסט זה מדריך מקיף איך לעבור הכשרת רענון במטווח, הנדרשת בשנה השנייה לתקופת תוקף הרישיון.
רענון לכלי ירייה במטווח

תהליך ביצוע ההכשרה:

השירות מיועד לבעלי רישיון לכלי ירייה פרטי, במהלך השנה השנייה לתוקף רישיונם. המטרה העיקרית היא להבטיח ידע מעודכן ויכולות מתקדמות לנשיאת כלי הירייה.

שלבים לביצוע ההכשרה:

בתחילת השנה השנייה לתוקף הרישיון, בעלי הרישיון יקבלו הודעה בדואר ובאמצעות אלקטרוניים (הרבה פעמים מגיע בsms ויש לשים לב שלא לךפספס את ההכשרה).

על חובתכם לעבור הכשרת רענון במטווח. אפשרות גם להדפיס את אישור הכשרת הרענון ולהגיע למטווח המורשה לביצוע ההכשרה. מהפקודת הנופשים הראשונה, במועד המצוין, יהיה יש להציג למנהל המטווח הצהרה אישית לגבי הבריאות הכללית. אם היו שינויים בנתונים שנמסרו בבקשת רישיון או בחידוש הרישיון, יהיה עליכם לצרף הצהרת בריאות עדכנית. לאחר עמידה בדרישות ההכשרה, טופס האישור יובחן על ידי הנהלת המטווח ועותק ישלח ללשכת הרישוי.

הכשרת הרענון התקופתית:

התהליך כולל שני שלבים עיקריים: הכשרה עיונית והכשרה מעשית.
הכשרה עיונית מספקת ידע תיאורטי עדכני, והכשרה מעשית כוללת אימון ירי עם 40 כדורים, סיומו הוא בחינת סמכות במבחן של 10 כדורים (ציון עובר 70%). במקרה שבו אחד מהמשתתפים לא יעמוד בדרישות, יהיה רשאי לבצע הכשרת רענון נוספת במשך 30 ימים מכניסת הרשיון לתוקפו.

מי שלא יבצע את הכשרת הרענון תוך הזמן הנקבע, יהיה חייב להפקיד את כלי הירייה אצל סוחר מורשה תוך 72 שעות מקבלת ההודעה.

חשיבות שמירה על אישור הכשרת הרענון:


אישור הכשרת הרענון נועד על מנת לשמור על הבטיחות ועל יכולת התגובה הנכונה והמתאימה ביותר בעת היתקלויות/אירועי פח׳׳ע. יש לנהוג על פי הנהלים וכללי הבטיחות על מנת שהרישיון יישאר בידי בעל הרישיון. יש לשאת את הרישיון עצמו עימכם לכל מקום שאתם הולכים ונושאים את כלי הירייה.

שאלות נפוצות

תהליך ההגשה צפוי לקחת 45 יום. משרדנו יכול להגיש אתכם עבור בקשת הוצאת רישיון הנשק עוד באותו היום במידה וקיבלנו את כל המסמכים הדרושים. לאחר איסוף המסמכים ובניית התיק ההמתנה לראיון עשויה לקחת כ 14 עד 21 יום ולאחר מכן יש ללכת לאחד המטווחים הפזורים בכל רחבי הארץ.

התהליך הוא פשוט, אתם שולחים לנו אישור בריאות מיוחד חתום מרופא המשפחה/היחידה ולאחר הגשת המסמכים תקבלו SMS זימון לריאיון עם פסיכולוג שרוצה לוודא שלא ייעשה שימוש לרעה בנשק. לאחר מכן נגיש אתכם לאחד המטווחים לירות כ-100 כדורים. המטווח כבר מדווח בשבילכם שהשלמתם את שלב זה בהצלחה ותקבלו את הכרטיס פלסטיק אל הכתובת המבוקשת.

משרדנו חרט על דגלו לתת שירות לקוחות מצויין. ניתן לדבר עם שירות הלקוחות ולקבל אינפורמציה על התקדמות התהליך בנייד או
בוואטסאפ: 052-502-0562

אנחנו נאסוף את המסמכים בשבילך!

נציגת שירות הלקוחות שלנו תדריך אתכם בכל התהליך מא׳ ועד ת׳ בוואטסאפ או בנייד: 052-502-0562

שירות הלקוחות שלנו זמין עבורכם בימים ראשון עד חמישי בשעות 09:00-18:00.
בוואטסאפ או בנייד: 052-502-0562

במייל: [email protected]

לבדיקת זכאות חייגו למספר: 058-723-6111

נציגי המשרד הוכשרו לבדוק האם אתם רשאים להגיש בקשה לרישיון נשק,
ניתן לבדוק זאת ללא עלות/התחייבות –
אנחנו זמינים בוואטסאפ או בנייד: 058-723-6111

אחסון נשק בבית דורש התייחסות אחראית ובטוחה. בישראל חובה להשתמש בכספת אחסון המקובעת לקיר/רצפה בכדי להימנע מגישה לילדים או לאנשים לא מוסמכים.
יש להישמע להנחיות אחסון ובטיחות בנשק.

איך לשמור על בטיחות בנשק?
השתמשו בכספת מתאימה ומקובעת לרצפה/לקיר, אחסנו במקום מוסתר, מנעו גישה לילדים, שמרו על ניקיון, השתמשו בנשק בהתאם להכוונות היצרן. יש לעבור רענון תקופתי במטווח בשנה השנייה לתוקף רישיונם, חשוב להישמע להוראות החוק ולשמור בקפידה על בטיחות בנשק.

רכישת נשק דורשת רישיון רשות אזרחות והיא נעשית בחנויות מוסמכות לנשק (בתי מסחר). מומלץ לפנות למומחים או למוסדות מוכרים שיכולים לספק הנחיות ומדריכים לגברים ונשים המחפשים לרכוש נשק.
ברוב המטווחים יש בצמוד אליהם גם בתי מסחר המאושרים ומוסמכים על ידי הרשות הישראלית למכירה וקניית נשק בישראל. ההמלצה שלנו היא לקנות ולמכור אך ורק בליווי בית מסחר מורשה גם אם מצאתם אדם פרטי שמעוניין למכור /לקנות, ליווי מבית מסחר עשוי להציל אתכם ממצב לא נעים של החלפת כלי גנוב, פגום ועוד…

מסקנה:

הכשרת רענון תקופתית היא גורם חיוני לבטיחות ושפיטות בשימוש בכלי ירייה פרטיים. באמצעות תהליך זה, בעלי הרישיון יכולים להבטיח שהם יודעים כיצד לפעול באופן בטוח ואחראי בעת השימוש בכלי הירייה שברשותם. כשאקדחים לתקופת הרענון התקופתית, הם נכנסים למהלך הכשרה יעיל וחשוב, שבסיומו ישמור על הרישיון ועל בטיחותם.

אולי יש משהו שתרצה לקרוא שוב?
איזי לייסנס - הוצאת רישיון נשק
איזי לייסנס - הוצאת רישיון נשק

כולנו מודעים לאירועים השכיחים במדינה שלנו כמו: פריצות, אלימות בכבישים, פיגועים ואירועי פח׳׳ע. כל אלו גרמו לכך שאזרחים רבים דורשים את הזכות הבסיסית לשמור על הביטחון האישי לעצמם ולסובבים באמצעות נשיאת נשק פרטי או אקדח.

חברת איזי לייסנס בעלת מוניטין וניסיון רב בתחום הנשק בישראל שמה לה למטרה לעזור לאזרחים במדינת ישראל להשיג רישיון נשק.

שתפו את הפוסט לחברים:

מעוניינים בבדיקת זכאות לנשק? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:​

מאמרים אחרונים:

מעוניינים ברישיון נשק? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:​